www.vkvajgar.cz

Veslařský klub VAJGAR Jindřichův Hradec

Vítejte na stránkách nejstaršího veslařského klubu v Čechách


  • banner záhlaví
  • banner záhlaví
  • banner záhlaví
  • banner záhlaví
Hlavní sponzor VK Vajgar Jindřichův Hradec je
společnost AGRO Leasing Jindřichův Hradec, provádí leasing automobilů a strojů
logo hlavní sponzor VK Vajgar J. Hradec

Hlavní partner VK VajgarZÁVODY, REGATY,SCHŮZE

MČR dospělí 28. - 30. 6. 2024

- info u trenérů

- nakládání lodí ve středu odpoledna

- odjezd na MČR ve čtvrtek ve 13:00 hodin

- ubytování ubytovna Račice

- stravování plná penze čtv až neo

Chalupa Cup - Vajgar 17. 8. 2024

- domácí regata

Třeboňská regata - 24. - 25. 8. 2024

- info u trenérů

Táborská regata - 21. 9. 2024

- info u trenérů

MČR ve sprintu Račice - 27. 9. 2024

- info u trenérů

- od dorostu

MČR družstev Račice - 28. - 29. 9. 2024

- info u trenérů

- dle nominace z ČP

SPOLUPRACUJÍ S NÁMI

Klub halového veslování Vajgar


 

Od roku 2018 je značka Vajgarská saň prodána spolku Vajgarská saň včetně lodě. Na velké úspěchy posádek pod organizací veslařského klubu naváže samostatný spolek se zaměřením pouze na jízdu na dračích lodích.

 

Posádka LITSCHAU 2015

 

 

 

 

 

Vajgarská saň vyhrála v Telči a chystá se do Litschau

 

 

 

 

Vajgarská saň

 

K letošním závodům "Dračí Svět" v Třeboni se do naší kategorie přihlásilo něco kolem dvaceti posádek. Při sprintech na 200 m si myslím, že jsme u prvního startu mírně znervóznili a neodstartovali úplně nejlépe. Při dalších rozjížďkách jsme si na to už dali větší pozor a tak se nám podařilo vybojivat 2. místo. Na závod na 1 km jsme po minulém roce pilně trénovali a zvládli jsme ho si myslím přesně podle představ a dostali jsme se přes všechny posádky až na první příčku. Domů do Jindřichova Hradce jsme si tedy přivezli 2 poháry, jeden větší a druhý o trošku menší, pilo se ovšem dobře z obou variant.

Napsala kapitánka posádky Anna Krnínská

 

 

 

 

 

Vajgarská saň bronzová v Litschau

 V sobotu 2. 8. 2014 reprezentovala posádka dračí lodě Vajgarská saň Veslařský klub Vajgar a také Jindřichův Hradec. Do regaty bylo přihlášeno 25 posádek vesměs profesionálních dračích lodí. Vajgarská saň postoupila ze dvou kvalifikačních jízd ze třetího místa do čtvrtfinále. Druhým místem do semifinále a prvním místem do finále. Tam Vajgarská saň nestačila pouze na dvě profesionální posádky z Vídně.

Posádka Vajgarské saně:

Bubeník Stáňa Krnínská, Semotán, Jedlička, Veselý, Sehner, Nořinský, Kubů, Krninská T., Krninská A., Houška P., Houška O., Houšková, Fiedler, Dederová, Bušek, Čermák a Beran.

 

VÝSLEDKY

 

 

 

 

 

  

Stříbro z LITSCHAU

 


Závodů se zúčastnilo celkem 34 posádek, z toho byly 2 z Čech a 3 ze Slovenska.
O první tři místa se podělily posádky ze Slovenska (1. a 3. místo), Vajgarská saň loňské zlato sice neobhájila, ale vybojovala v urputném boji  zasloužené stříbro. Posádku tvořili:
Ondřej Šimek, Oldřich Šimek, Borek Veselý, Miloslav Semotán, Jiří Kronika,  Petr Houška, Ondřej Houška, Radim Švehla, Jakub Kaňka, Miroslav Beran,  Robert Sehner, Martin Bušek, Tereza Krninská, Anna Krninská, Stanislava  Krninská, Matrtin Prox st., Martin Prox ml.
 

 

 

 

 

Vajgarská saň zvítězila v Třeboni

 

V sobotu se v Třeboni na Opatovické rybníku jel 5.ročník závodů dračích lodí, kterých se letos poprvé zúčastnila i Vajgarská saň a hned napoprvé vybojovala k veliké radosti celé posádky prvenství v kategorii FUN. Letošní ročník byl komplikovaný skutečností, že na mnoha místech republiky probíhal popovodňový úklid a některé posádky povodní postižené se závodů nezúčastnily. Organizátoři celé akce zvažovali, zda je vůbec vhodné tyto závody pořádat. Nakonec zvítězila varianta závody uskutečnit s tím, že určitý obnos (20% z vybraného startovného + dobrovolné příspěvky od jednotlivců či od posádek) se věnuje povodní zasažené obci, klubu či osobě. Posádku Vajgarské saně velmi potěšilo, že výtěžek (v sobotu to bylo kolem 50.000,- Kč a závody probíhaly i po celou neděli, takže je možné, že došlo k navýšení částky) půjde na konto našeho rodáka Václava Chalupy, kterému povodeň zatopila dílnu.

V Třeboni startovala posádka v tomto složení: kapitán Vladimír Krninský, Ondřej Šimek, Ondřej Houška, Petr Houška, Miloš Heger, Jakub Kaňka, Tomáš Kohout, Robert Sehner, Jiří Kronika, David Pilecký, Michal Procházka, Tonda Freimann, Tomáš Satrapa, Anna Satrapová, Anna Krninská, Kamila Navrátilová, Iva Kubičková, Vít Pošvář, Martin Rangl (Třeboň) a Robert Dvořák (Třeboň) a za bubnem jako již tradičně posádku povzbuzovala Stáňa Krninská.

 

 

 

 

Sezona 2013

 

Tréninky na dračí lodi jsou každou neděli od 18h (operativně mohou být i od 19h). Zveme všechny zájemce z řad klubových veslařů - tréninků se může zúčastnit kdokoli a v případě velikého zájmu mohou být i posádky dvě.

 

 

 

 

 

Chalupa Cup 2012

 

 

O letošním Chalupa Cupu se pojede distanční závod okolo ostrova O pohár JIHOTVARU. Trať bude pro všechny lodě stejná a vítězí nejlepší čas.

Posádky:

1. Vajgarská saň

2. Břeclav

3. YMCA  Jindřichův Hradec

 

 

ZLATO Z LITSCHAU

 

 

Opět vítězství…


O porcinkulovém víkendu se v rakouském LITSCHAU uskutečnila regata dračích lodí. Vajgarská saň nedala konkurenci ze 40 posádek žádnou šanci a opět vybojovala ten největší z pohárů. Obhajoba několikaletého vítězství v konkurenci profesionálních i amatérských posádek nebyla jednoduchá, ale posádka si vedla na jedničku a rakouské, slovenské i české konkurenční lodě mohly pouze sledovat „ocas“ Vajgarské saně. Pořadatelé pro letošní rok změnili postupový klíč, ale hradecké reprezentaci tím vyhrát neznemožnily. Celá posádka si opět vyslechla Českou hymnu na vyhlášení vítězů, a celodenní sportovní klání zakončila oslavou na náměstí v Litschau. Pod bubenickou taktovkou Stáni Krnínské v lodi pádlovali Vladimír Krnínský, Ondřej Šimek, Miloslav Navrátil, Tomáš Drnek, Jaromír Semotán, Václav Rybák, Martin Prox starší i mladší, Petr a Ondřej Houška, Jiří Kronika, Miroslav Beran, Robert Sener, Jakub Kaňka, Martin Brušek, Tereza Krnínská a Anna Krnínská. Celá posádka děkuje vedení Města Jindřichův Hradec za zaplacení startovného a je hrdá na vzornou reprezentaci města.
 

 

  

 

  

 

 

LITSCHAU 2012

Posádka Vajgarské saně se schází na tréninky na regatu v rakouském LITSCHAU vždy v neděli v 19.00 hodin. K 7.7.2012 je přihlášeno 36 posádek. Organizací účasti je pověřena Stáňa Krnínská. Veslařský klub Vajgar hradí startovné. Dopravu na závody bude zajišťovat Stáňa Krnínská. Případný zájem o dopravu klubovým Citroenem je nutné domluvit s vedením klubu. Startovní listaina je ke shlédnutí na www.pro-litschau.at

 

 

 

 

 

Rozlosování Chalupa Cup 2011
ROZLOSOVÁNÍ  

 

Výzva pro dětské veslaře

 

Dětská posádka dračí lodě z Lipna vyzvala dětské veslaře k závodu při Chalupa Cupu. Pořadatel při schůzce zástupců sestaví posádku z veslařů , účastníků Chalupa cupu a závod bude zařazen do programu.

 

 

Závod na 200m
Veslařskému klubu se podařilo získat k zapůjčení druhou dračí loď z Lipna. Při Chalupa Cupu se tedy pojede i závod na 200m. Posádky do závodu automaticky přihlásí pořadatel dle závodu okolo ostrova.

 

CHALUPA CUP 2011

Při letošním ročníku Chalupa Cupu se pojede závod dračích lodí - ZÁVOD O POHÁR JIHOTVARU - Distanční závod okolo ostrova se startem a cílem u plata na nábřeží. Vítězí nejrychlejší čas. Délka tratě cca 500m. Startovné dračích lodí je 1000,- Kč za posádku.

Jde o druhý ročník putovního poháru. V případě vítězství jedné posádky 2x zůstává pohár posádce.

 

Dračí závod je naplánován mezi 12 a 13 hodinou.

 

Dohlášení do závodu je možné pouze na
schůzce zástupců klubů a kapitánů posádek dračích lodí. Ta se koná v klubovně loděnice 1. 10. 2011 v 8.00 hodin.
Placení startovného a vkladů v kanceláři loděnice 7.30 – 8.00 hodin.

 

Posádku Vajgarské saně dává dohromady kapitán Láďa Krnínský.

 

 

Přihlášky do 20. 9. 2011 zasílejte na e – mail: jedlicka@vkvajgar.cz
nebo přímo na www.vkvajgar.cz v sekci Chalupa cup - PŘIHLÁŠKY CHALUPA CUP 2011

 

 

ZLATO Z LITSCHAU

 Posádka Vajgarské saně reprezentující Město Jindřichův Hradec na regatě dračích lodí rakouském Litschau obhájila loňské zlato a odvezla si největší pohár do loděnice Veslařského klubu Vajgar. Letošní ročník se posádka startující ve složení

 

1. Ondřej Šimek
2. Vladimír Krninský
3. Jiří Kronika
4. Jan Vodáček
5. Martin Prox ml.
6. Miroslav Beran
7. Martin Prox st.
8. Vít Pošvář
9. Miloslav Navrátil
10. Jaromír Semotán
11. Ondra Houška
12. Robert Sehner
13. Anna Krninská
14. Jakub Kaňka
15. Tomáš Plachý
16. Daniel Uksa

bubeník Stáňa Krnínská

 

usadila od první rozjížďky na první pozici. V semifinále i finále ostatní posádky jen těžko doháněli hlavu Vajgarské saně. Stáňa Krnínská udatným bubnováním udávala smrtící tempo, na které nestačily ani profesionální posádky ze Slovenska, Satani z Doubí a ani jedna z rakouských posádek. Prostě pokud jde u hradedečáků o reprezentaci města, dokážou se vyburcovat k heroickým výkonům.

 

Tak zase za rok….

 

 

 

 

 FOTKY

 

 

Posádka Vajgarské saně

 

Tréninky: 3. 7., 10. 7., 17. 7., 24. 7., 31. 7. a 5. 8. 2011 vždy v Neděli v 19.00 hodin v loděnici.

 OK - potvrzena účast

bubeník - Stáňa Krnínská OK

1. Krnínský OK - 2. Šimek OK

3. Semotán OK - 4. Kronika OK

5. Navrátil OK - 6. Zoul

7. Staněk OK - 8. Prox OK

9. Beran OK - 10. Cempírek

11. Vodáček OK - 12. Vodáček OK

13. Houška OK - 14. Houška OK

15. Prox ml. OK - 16. Krnínská OK

 

pro tréninky kormidelník ?

 

Posádka je složena dle lońského roku. Všichni členové posádky budou osloveni a pokud nebudou moci trénovat, najde vedení klubu náhradu.

 

 

 

Vajgarská saň - sezona 2011

Plánované závody pro Vajgarskou saň.

 

21. 5. 2011 - ZRUŠENO

- Závod dračích lodí O pohár starosty města Třeboň

 www.satanizdoubi.cz

 - startovné 5000,- Kč

- sponzora posádky se pokusí sehnat vedení VK Vajgar jinak při 20 osobách 250,- Kč na závodníka

- posádka satanů loni startovala na Chalupa cupu, proto hodláme návštěvu oplatit

- závod na 200m a 1200m okolo ostrova

 

6. 8. 2011

- regata dračích lodí Litschau Rakousko

 www.pro-litschau.at

 - startovné hradí VK Vajgar

- jedeme obhajovat loňské zlato

- závod na 200m

 

1. 10. 2011

- Chalupa Cup

- závod na 200m a okolo ostrova

- domácí posádka startovné neplatí

 

www.vkvajgar.cz

 

Posádku sestavuje kapitán Láďa Krnínský společně s Martinem Jedličkou.

Termíny tréninků budou zveřejněny zde na stránkách VK Vajgar.

 

CHCI DO POSÁDKY VAJGARSKÉ SANĚ

 

 

 

Chalupa Cup 2010

Posádka Vajgarské saně bude na letošním Chalupa Cupu startovat v Závodu o pohár Jihotvaru barvách sponzora tohoto závodu firmy Jihotvar. V závodu o Hradeckou plaketu se pojede za Město Jindřichův Hradec. Město Jindřichův Hradec podpořilo celou regatu Chalupa cup.

Posádku sestavuje kapitán Láďa Krninský.

   

Fotky z Litschau 2010. 

 

   VÍTĚZSTVÍ V LITSCHAU  

 

V sobotu 31. 7. 2010 se v Rakouském Litschau konala tradiční regata dračích lodí. Vajgarská saň zde po dvou třetích, jednom druhém a šestém místě ZVÍTĚZILA.

 

Posádka trénovala na rybníku Vajgar již od počátku června, což se vyplatilo a přineslo to zasloužený úspěch.V první rozjížďce zajela Vajgarská saň nejlepší čas. Podruhé rozjížďce byla posádka na prvním místě z 36 startujících posádek. Tento výborný součet časů zajistil, že loď od Vajgaru byla nasazená do semifinále z prvního místa. Semifinále byla projížďka růžovým sadem a loď postoupila bez větších problémů do finále. Ve finále svedli draci od Vajgaru velký boj s konkurencí předešlých výtězů regaty. V cíli byla hlava Vajgarské saně první v rekordu trati 0,50,05.

 

Posádka 2010:

Vladimír Krnínský
Ondřej Šimek
Jaromír Semotán
Martin Jedlička
Jiří Vodáček
Jiří Kronika
Borek Veselý
Karel Staněk
Radim Staněk
Václav Rybák
Ondřej Houška
Roman Beran
Jiří Vodáček Jr.
Martin Prox
Martin Prox Jr.
Petr Houška

bubeník: Stanislava Krnínská

 

 

 

 

 

 

   

LITSCHAU 2010

 Posádka 2010

 

 

Konečná sestava posádky

 

Posádka byla doladěna na Nedělním tréninku dne 25. 7. 2010. 

 Sestava od bubeníka:

 

bubeník: Krnínská

 

Krnínský - Šimek

Semotán - Jedlička

Miškovský - Kronika

Staněk K. - Veselý

 mezera

Staněk R. - Rybák

Houška - Beran

Myškovská - Prox

Houška - Prox junior

 

Závěrečný trénink bude v Pátek 30. 7. 2010 v 19.00.

 

Doprava do Litschau:

 

- veslařské auto je na ME Masters v Mnichově, tudíž hromadná doprava není možná

 

- odjezd z loděnice VK Vajgar v Sobotu 31. 7. 2010 v 8.00 hodin

 

- v Litschau bude po skončení regaty vyhlášení výsledků na náměstí. V předešlích letech vyhodnocovali nejlepších 6 posádek, takže doufáme že získáme zase pohár

 

- je třeba zvážit dopravu a dohodnou předem, kdo pojede po závodě domů a kdo zůstane

 

- zdravotní pojištění zajištěno veslařským klubem

 

- náklady na dopravu buou proůčtovány po regatě

 

 
Posádka Vajgarské saně

je přihlášena na regatu dračích lodí do

Litschau dne 31. 7. 2010

 

odkaz na stránky regaty

 TRÉNINKY:

pátek 30. 7. 2010 v 19.00

dráha na čas

 

 

STARTOVNÍ LISTINA:

1 Feuerwehr Litschau
2 Rotes Kreuz Litschau
5 Raiffeisenbank Oberes Waldviertel / Schrems -Litschau
4 Fanclub SC Litschau - Damenteam /Litschau
13 Armader Geschwader / Litschau
Pfadfinder Litschau
Dorfjugend Leopoldsdorf
17 Stifterl / Eisgarn
22 Rowing Club Vajgar / CZ
Motorsportverein Litschau
TC Eggan, Eggern
21 Raiffeisenlagerhaus Eisgarn
Uniqa Dragons/ Wien
10 Technische Alternative, Amaliendorf
Kuben Bau, Litschau
14 Sole Felsenbad, Gmünd
20 Reifen Böhm, Heidenreichstein
Team Huber Christoph, Litschau/Wien
23 Dorfgemeinschaft Gr. Radischen
11 Trucker Ladies, Team Jungbauer Brigitte, Litschau (Damenteam)
3 Millis flotte Flotte, Litschau
15 Druckerei Janetschek / Heidenreichstein
9 SV Haugschlag / Haugschlag
Wolfis Starke Truppe / Litschau
16 Die Donaudrachen / Orth a.d. Donau
8 Team Hollenbach, Hollenbach
6 Amaliendörfler Rohrverleger, Amaliendorf
Puschls Team, Jaudling
7 F.F.-Reitzenschlag
12 Gestüt Ginsterhof, Hörmanns
Landjugend Dobersberg
HauRein Dirndln, Haugschlag/Reingers (Damenteam)
Brunos Bierinsel, Litschau
19 Dreamboat Elin, Wien
18 Rotes Kreuz, Gmünd

 

Vajgarská saň na Chalupa Cupu 2009

Posádka vajgarské saně se na letošním Chalupa Cupu představila ve dvou kategoriích. V prvním závodu firem závodila za firmu PROINVEST. Firma PROINVEST patří již řadu let k hlavním partnerům veslařského klubu. Posádka PROINVESTU v závodu firem zvítězila a odnesla si plaketu z dílny Krndy a šampáňo.

Ve druhém závodu měst o POHÁR PROINVESTU posádka vajgarské saně startující za město Jindřichův Hradec strhujícím závěrem vybojovala druhé místo za lodí Břeclavi.

Jelikož se nám začíná rýsovat celkem stálá posádka a kapitán Láďa Krnda na společenském večeru na Střelnici projevil velký zájem intenzivněji trénovat, doufáme, že příští rok nedáme Břeclavákům šanci. 

 

Startovní listina vajgarské saně

 

Posádka vajgarské saně bude na Chalupa Cupu startovat celkem 4x. Pojedem v závodě firem za firmu PROINVEST a v závodě měst za Jindřichův Hradec. Rozjížďka na závod firem je v 11.50 a finále hned v pravé poledne tedy ve 12.00. Rzjížďka na závod měst o POHÁR PROINVESTU ve 14.30 a finále ve 14.40. Dresy na závod budou k vyzvednutí po pátečním tréninku, nebo v kanceláři loděnice od rána v sobotu.

 

Chalupa Cup 2009

Posádka jindřichohradecké vajgarské saně se zůčastní Chalupa cupu 2009.

Budeme závodit o POHÁR PROINVESTU v závodě měst.

V minulých letech tato posádka závodila i za firmu VZP která patří k partnerům Veslařského klubu Vagar. Doufáme , že se nám i v letošním roce podaří firmu VZP získat jako partnera Chalupa Cupu a za VZP budem startovat.

Posádka:

1. Václav Rybák

2. Jaromír Semotán

3. Jiří Kronika

4. Jiří Vodáček

5. Jiří Vodáček jr.

6. Jan Vodáček

7. Vladimír Krnínský

8. Ondřej Šimek

9.  Miloslav Navrátil

10. Martin Prox

11. Ivo Gonos

12. Radim Staněk

13. Martin Jedlička

14. Jindřich Longin

15. Helena Myškovská

16. Milan Zoul

17. Zdeněk Myškovský

18. Petr Navrátil

19. David Jirka

20. Václav Chalupa

bubeník - Stáňa Krnínská

 

 

 

L I T S C H A U 2 0 0 9

 

Posádka 2009:

Rybák, Semotán, Ceplecha, Kronika, Vodáček, Vodáček jr., Krnínský, Šimek, Navrátil M., Navrátil D., Vašek, Vašková, Magnusková, Prox, Gonos, Jedlička, bubeník Krnínská

1. srpna 2009 se v rakouském Litschau závodilo na dračích lodích. Již tradičně jsme reprezentovali Město Jindřichův Hradec a Veslařský klub Vajgar. Letošní úroveň posádek byla na vysoké sportovní úrovni. V celkovém pořadí ze 42 posádek jsme obsadili 6. místo. Výsledný druhý nejlepší čas ze semifinále nás bohužel zařadil do malého finále, v němž jsme byli druzí. Výsledky a foto je možno shlédnout zde.

Startovní listina 2009.

1 Fanclub SC-Litschau (Damenteam) 2
2 Raiffeisenbank Oberes Waldviertel
3 Rotes Kreuz, Litschau 3
4 Freiwillige Feuerwehr, Litschau 4
5 Waldviertler Volksbank, Horn-Litschau
6 Armader Geschwader, Litschau
7 Fa. Elk, Schrems
8 Team Uniqa/Herbert Millner, Wien
9 Fa. Hauer, Litschau
10 Fa. Kuben, Litschau
11 Loipolder Mumien (Sieger Faschingssamstag), Leopoldsdorf
12 Maximum Fitnesscenter, Heidenreichstein (Titelverteidiger)
13 Die Donaudrachen, Orth a. d. Donau
14 Team Eberweis, Eberweis
15 Kuben-Bar, Rottal
16 Sole-Felsenbad, Gmünd
17 Reingerser Platzhirschen, Reingers
18 Weber Stefanie, Vitis
19 Alpine Horn, Horn
20 SV Haugschlag, Haugschlag
21 Hau-Rein Dirndln, Haugschlag/Reingers (Damenteam)
22 Allfinanzcenter der Uniqa, Wien
23 Team Hollenbach, Hollenbach
24 MSV - Litschau, Litschau
25 Pfadfinder-GH Kaufmann, Litschau
26 Dorfjugend Gr. Radischen, Gr.Radischen
27 TC Eggern, Eggern
28 Dorfgemeinschaft Grametten, Grametten
29 Puschl,s Team, Jaudling
30 Gasthaus Führer, Finsternau
31 TC Krems-Egelsee, Krems
32 Amaliendörfler Rohrverleger, Amaliendorf
33 Brunos Bierinsel, Litschau
34 Admiral Sportwetten, Litschau 5
35 Berserker, Wolfsgraben 1
36 Stifterl, Eisgarn
37 Brigitte Jungbauer, Litschau (Damenteam)
38 Fa. Janetschek, Heidenreichstein (mit Andreas Pfandler)
39 Rowing Club Vajgar, Jindrichuv Hradec, CZ
40 Raiffeisen Lagerhaus Eisgarn, Eisgarn

 

 

PRONÁJEM VAJGARSKÉ SANĚ

Nabídka pronájmu dračí lodě.


Veslařský klub Vajgar nabízí k pronájmu svou Vajgarskou saň k projížďce po Vajgaru. Dračí loď si mohou pronajmout jak firmy pro své zaměstnance, školy pro své žáky tak i ostatní. Stačí dát do hromady 16 až 20 lidí a můžete vyrazit na vodu. Veslaři vám půjčí loď a pádla, proškolí vás o technice jízdy a bezpečnosti na vodě. Jelikož veslaři nemají ve vlastnictví záchranné vesty, povoluje se pouze účast dobrých plavců. Veslařský klub zajistí kvalifikovaného kormidelníka. Bubeníka si určí posádky z vlastních řad. Jelikož při pronájmu lodě není možnost zaručit bezpečnost skupin pronájemců, veškerý provoz lodě v době pronájmu je na vlastní nebezpečí posádky. Dračí loď je velice stabilní a její převrhnutí je velice obtížné. Posádka tedy nemusí mít strach z nějakého nebezpečí. Jedná se především o zdravotní bezpečnost. Je na každém, aby zvážil svůj zdravotní stav a způsobilost ke sportovnímu výkonu. Veškeré podrobnější informace vám podá pan Radim Staněk, tajemník klubu nebo šéftrenér pan Miloslav Navrátil. Viz kontakty VK Vajgar.
Cena pronájmu je 1000,- Kč na 1hodinu jízdy po Vajgaru. V ceně pronájmu je půjčení lodě, pádel a kormidelník. Posádka si loď vynese na vodu a při ukončení jízdy loď zase z vody vyndá.

Školy spadající pod Město Jindřichův Hradec mají pronájem lodi zdarma.

  

HISTORIE

Přes 2 tisíce let stará tradice pádlování na dračích lodích pochází ze starověké Číny. Lodě odvozené od boha vod - draka, jsou 12,5 metrů dlouhé a pojmou dvacet pádlujících, 10 nalevo a 10 napravo. Na konečných dvaadvacet členů posádky je pak doplní kormidelník stojící na zádi a bubeník sedící na vysoké stolici vpředu, který údery do koženého bubnu udává rytmus pádlování. Přídě a zádě lodí zdobí vyřezávaná dračí hlava a ocas.

Moderní historie dragonboatingu se datuje od roku 1976, kdy se uskutečnil první festival dračích lodí v Hong-Kongu. Odtud se sport rychle rozšířil do celého světa. V současné době se této disciplíně aktivně věnuje přes 50 miliónů sportovců z více než 50 zemí světa. Mezinárodní federace dračích lodí pořádá od roku 1995 oficiální mistrovství světa i mistrovství Evropy. Vzhledem k celosvětovému rozšíření a oblibě tohoto sportovního odvětví se připravuje zařazení této disciplíny do programu OH již v Pekingu 2008.

Závodí se v drahách na vzdálenosti 250, 500 a 1000 m. Dlouhá trať na 2000 m se jezdí na kola s otáčkami. Kategorie se dělí dle věku a pohlaví (jezdí se i mix). Nejprestižnější je kategorie OPEN - tzn. bez omezení.

Česká republika v loňském roce získala titul Mistrů světa i Evropy. V letošním roce se chystá na obhajobu těchto pozic na ME v Anglii a MS v kolébce tohoto sportu, Číně, spolu s Martinem Doktorem v posádce. Ten již pomohl k zisku zlaté medaile na MS 2002 v Římě.

 

 

 

PODPORUJÍ NÁS

Město Jindřichův Hradec agroleasing AR Servis Jihočeský kraj FRUKO 4 GEO AR Partner prospere coop zahradní centrum POLLMANN AGRO-LA Staving Apartmány Stodola 30